Pielgrzymka na Bałkany – MEDJUGORIE 9-19 lipca 2019

Unknown-1

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 1:45. Wyjazd w kierunku Węgier o godz. 2:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Budapesztu.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Następnie przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Wzgórze Zamkowe, kościół Macieja, bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów, Wzgórze Gellerta z imponującą panoramą miasta, Neogotycki Parlament (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Pecs.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. W godzinach wieczornych przyjazd do Medjugorie. Zakwaterowanie. Wieczorem spacer po sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Mostaru– zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny z przewodnikiem, gdzie zobaczymy m.in. słynny Stary Most, meczet i dom turecki. Powrót do Medjugorie: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Całodniowy pobyt w Medjugorie

DZIEŃ 6

Śniadanie, a następnie przejazd do Dubrownika– „Perły Adriatyku”. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neum.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Splitui Trogiru– zwiedzanie miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie – Pałac Dioklecjana, katedra św. Wawrzyńca.Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Parku Narodowego Krka.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Parku NarodowegoKrka słynącego imponującymi wodospadami i kaskadami powstałymi w wapiennych osadach. Spacer licznymi mostkami i ścieżkami wijącymi się w biegu rzeki. Następnieprzejazd do Zadaru, miasta, w którym uroczy klimat Adriatyku, łączy się bogatą historią Dalmacji. Zwiedzanie licznych budowli z czasów rzymskich oraz okresu renesansu weneckiego, m.in. słynnego kościoła św. Donata. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Jezior Plitwickich.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Plitwic.Zwiedzanie ChorwackiegoParku Narodowego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – przepięknych jezior połączonych ze sobą z licznymi wodospadami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Zagrzebia.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do stolicy Chorwacji. Zwiedzanie Zagrzebia: Stare Miasto w tym katedra św. Stefana, plac św. Marka. Następnie przejazd do Marija Bistrica, gdzie znajduje się cudami słynąca czarna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Ołomuńca– katedra św. Wacława, kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Msza Święta. Wyjazd w dalszą drogę. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 11-21.07.2019

Cena: 2 650 zł, Stali Klienci: 2 520 zł

CENA OBEJMUJE:

• Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji, 1 obiad;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
  • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:

• Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 90-100 Euro;
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 650 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (79,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (198,75 zł).

UWAGI:

• Program ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
  • Każdy uczestnik powinien mieć dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

Kontakt – ks. Krzysztof Niemczyk – 603159564