VIII NIEDZIELA ZWYKŁA -3. 03 .2019 r.

 1. Po zimowej przerwie powracamy do spotkań dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Spotkania marcowe będą dotyczyły młodzieży klas VIII i III gimnazjum, którzy przyjmą sakrament 2 kwietnia. Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 3 marca po Mszy św. o godzinie 12.00.  
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy. 
 3. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 9.00, 16.30 i 18.00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
 4. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym. 
 5. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 17.30.
 6. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym głoszone w tym roku przez ks. diakona Jana  Hano z Ukrainy  będę sprawowane o godz. 15.00.
 7. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej. 
 8. Z okazji Dnia Kobiet Sołtysi, Rady Sołeckie wsi Lubiszewo i Stanisławie KGW, Kółko Rolnicze, Radna Gminy Tczewa zapraszają wszystkie Panie na uroczyste spotkanie 9 marca o godzinie 17.00 w Świetlicy wiejskiej w Lubiszewie.
 9. W I niedzielę Wielkiego Postu.m, 10 marca o godzinie 16.00, odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszam wszystkich radnych do Katolickiego Centrum Edukacji w Rokitkach. 
 10. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi, okażmy serce, tym którzy potrzebują wsparcia. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. 
 11. W poniedziałek i wtorek od godziny 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach przygotowania do Wielkiego Postu. 
 12. Chorych będziemy odwiedzać 9 marca od godziny 10.00.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • ï4 III – św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.