I Niedziela Wielkiego Postu 10. 03. 2019

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
  2. Kandydaci do bierzmowania (klas VIII i III gimnazjum) mają spotkania w każdy czwartek do końca marca o godzinie 18.00 w KCE w Rokitkach. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania ich rodzin i światków bierzmowania i w sobotę 30 marca o godzinie 16.30. Młodzież ma również zaplanowane indywidualne spotkania z plebanii lub w KCE w Rokitkach. Dodatkowo odbędą się spotkania w kościele aby przygotować liturgię sakramentu bierzmowania.
  3. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00.
  4. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.
  5. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą.
  6. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 23 marca. Nauki wygłosi dla nas ks. Piotr Lipkowski – dyrektor Wydziału Duszpasterskiego oraz przewodnik Pieszej Pielgrzymki z Tczewa na Jasną Górę.
  7. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
  8. W przyszłą niedzielę kolekta na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie
  9. Dziękuję za złożone w ubiegłym tygodniu ofiary na sierociniec na Syberii w wysokości 1876,87.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy.
  11. W I niedzielę Wielkiego Postu, 10 marca o godzinie 16.00, odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszam wszystkich radnych do Katolickiego Centrum Edukacji w Rokitkach.
  12. W przyszłą niedzielę 17 marca 2019 odbędą się wybory sołtysa Sołectwa Lubiszewo. Głosowanie zostanie przeprowadzone w godzinach od 8 do 14 w lokalu wyborczym w świetlicy wiejskiej w Lubiszewie.