II Niedziela Wielkanocna 28. 04. 2019

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).
  2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem. Szczególnie Dziękuję Różom różańcowym, mieszkańcom Rukosina i indywidualnym darczyńcom za kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracji kościoła. Dziękuję Pani Annie Bubka ze współpracownikami oraz Panu Andrzejowi Bronk za wykonanie nowego otoczenia kaplicy Matki Bożej przy wjeździe do Lubiszewa.
  3. Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum” (akt Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r.).
  4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.
  5. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza św. odpustowa ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, zostanie odprawiona w Sanktuarium w  Gorzędzieju w poniedziałek, 29.04, o godzinie 18.00.
  6. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe.  W środę i czwartek w łączności z nabożeństwami przed Mszami. W pozostałe dni powszednie po Mszach św. Zachęcamy do odmawiania litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
  7. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Z racji uroczystość NMP Królowej Polski w piątek, okazja do spowiedzi z w czwartek 2 maja od godziny 17.00. Również od godziny 17.00 Adoracja Najświętszego sakramentu.
  9. W sobotę o godzinie 8.30 – różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca.
  10. Są Jeszcze wolnie miejsca na wyjazd do Mudjugorie. zainteresowanych proszę o kontakt. Informacje są na stronie internetowej.
  11. Jak każdego miesiąca, chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę w godz. 10.00.
  12. Zachęcamy rodziców dzieci  pierwszokomunijnych do uczestniczenia wraz  z dziećmi  w Mszach św. niedzielnych o godzinie 12.00.
  13. W najbliższą sobotę 4 maja od godz.14,00 na terenie  szkoły  podstawowej w Dabrówce odbędzie się piknik charytatywny  na rzecz pogorzelców z Dąbrówki

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,
  • 30 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,
  • 2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,
  • 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski,
  • 4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.