IV Niedziela Wielkanocna 12. 05. 2019

  1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. 
  2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę. 
  3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13.  dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro po Mszy św. wieczornej.
  4. Mieszkańcy Śliwin zapraszają na nabożeństwa majowe. Będą  się one odbywać się w piątki o godz. 18.00 wymiennie przy figurze Chrystusa i kapliczce Matko Boskiej. W piątek 17 maja nabożeństwo odbędzie się przy kapliczce Matki Boskiej.
  5. Zapraszamy na Festyn charytatywny 19 maja do Szpęgawy. W trakcie festynu odbędzie się zbiórka pieniężna dla Mikołaja Misiewicza  na sprzęt rehabilitacyjny. Początek o godz. 15.00  w Świetlicy wiejska w Szpęgawie.  Serdecznie zapraszamy
  6. Z racji przypadającej 29 maja 25 rocznicy święceń kapłańskich ks. proboszcza, zapraszamy już dzisiaj do katedry w Pelplinie na Mszę św o godzinie 11.00, którą księża Jubilaci odprawią wspólnie z ks. Biskupem diecezjalnym.  Natomiast w sobotę 25 maja o godzinie 16.00 ks. proboszcz odprawi Mszę św. z racji zbliżającej się 25 rocznicy święceń kapłańskich, po Mszy św. zaprasza wszystkich parafian i nie tylko na koncert zespołu „Siewcy Lednicy” oraz poczęstunek na placu Jana Pawła II. 
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.