Wniebowstąpienie Pańskie 2. 06. 2019

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
  2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.00.
  3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych po Mszach św. wieczornych. W tym tygodniu wyjątkowo w czwartek i piątek w łączności z Adoracją Najświętszego Sakramentu przed Mszami św.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy adoracji w intencji powołań o godz. 17.30 oraz do adoracji pierwszopiątkowej o godzinie 17.00 wynagradzającej Bożemu Sercu. Spowiedź piątkowa w godz. 17.00 do 17.45.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Pielgrzym i Mały Pielgrzym.
  6. Chorych będziemy odwiedzać w sobotę 8 czerwca
  7. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszam na spotkanie w sobotę 15 czerwca o 9.00 w kościele w Lubiszewie ( Msza św.)
  8. Boże Ciało przypada w tym roku 20 czerwca. Trasa procesji jak w poprzednim roku. Proszę o przygotowanie ołtarzy poszczególne sołectwa. Ołtarz główny tradycyjnie przygotowują sołectwa Lubiszewo i Stanisławie. Msza św. na placu rozpocznie się o godzinie 10.00.
  9. Dzisiaj zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Tadeusza Jelińskiego. Wieczny odpoczynek…
  11. Parafia Organizuje wyjazd dla ministrantów i grupy liturgicznej do Wetliny w dniach 1 – 5 lipca. Są jeszcze wolne miejsca, jeżeli są osoby zainteresowane wyjazdem proszę o kontakt.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
  • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec
  • 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

CARITAS   ZAPRASZA   WOLONTARIUSZY   DO   WSPÓŁPRACY

Caritas Diecezji Pelplińskiej zaprasza do współpracy wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc podczas wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży jako wychowawcy. Mogą być to nauczyciele i osoby z ukończonym kursem wychowawcy wypoczynku.   Zgłoszenia przyjmuje biuro Caritas, e- mail: pelplin@caritas.pl  lub tel. 58 536 15 31.

DO  WYŻSZEGO  SEMINARIUM  DUCHOWNEGO  W PELPLINIE

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie    się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

SZKOLENIE   DLA   FOTOGRAFÓW  I  OPERATORÓW
SPRZĘTU   AUDIOWIZUALNEGO  W   DIECEZJI   PELPLIŃSKIEJ

Kuria Diecezjalna Pelplińska informuje, że w sobotę, 15 czerwca 2019 r., w godz. 10.00-15.00, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie (plac Mariacki 7), odbędzie się Szkolenie dla Fotografów i Operatorów Sprzętu Audiowizualnego.

Zgłoszenia przyjmowane będą w recepcji (główne wejście do Seminarium), w dniu rozpoczęcia zajęć. Zgłoszeniem jest pismo, podpisane przez własnego księdza proboszcza (zamieszczone poniżej), które każdy kandydat winien przywieźć ze sobą. Słuchaczami mogą być jedynie osoby aktywnie uczestniczące w życiu Kościoła i parafii, szanujące świętość miejsca i czynności liturgicznych.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, identyfikator potwierdzający          jednocześnie uczestnictwo w szkoleniu, posiłek, serwis kawowy. Każdy uczestnik      szkolenia składa ofiarę w wysokości 250 zł. Formularz zgłoszenie w biurze parafialnym.