Zesłanie Ducha Świętego 9. 06. 2019

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
  2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  3. Dzisiaj w godz. od 11.00 do 16.00 przy budynku Szpitala na ul Paderewskiego 11 w Tczewie organizowana jest  Akcja Charytatywna „Ogród Nadziei” połączona z festynem i zbiórką pieniędzy na obszarze całego miasta i terenie przyszpitalnym. Młodzież również przeprowadzi zbiórkę przy naszym kościele.
  4. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  5. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W Tczewie w Parafii Matki Kościoła suma odpustowa o godzinie 18.30.
  6. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek po Mszy św. o godzinie 18.00.
  7. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej nasz odpust parafialny. Suma odpustowa o godzinie 12.00.
  9. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszam na spotkanie w sobotę 15 czerwca o 9.00 w kościele w Lubiszewie ( Msza św.)
  10. Spotkanie dla wyjeżdzających do Wetliny (ministranci i grupa liturgiczna w sobotę 15 o godzinie 11.00 w plebanii
  11. Spotkanie dzieci sypiących kwiaty na procesji Bożego Ciała w poniedziałek – 10 czewrwca o 17.00 przy kosciele.
  12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Gabrielę Styka z Lubiszewa. Pogrzeb we wtorek o godzinie 11.00. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• ï10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
  • ï11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
  • ï 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

CARITAS   ZAPRASZA   WOLONTARIUSZY   DO   WSPÓŁPRACY

Caritas Diecezji Pelplińskiej zaprasza do współpracy wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc podczas wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży jako wychowawcy. Mogą być to nauczyciele i osoby z ukończonym kursem wychowawcy wypoczynku.   Zgłoszenia przyjmuje biuro Caritas, e- mail: pelplin@caritas.pl  lub tel. 58 536 15 31.

DO  WYŻSZEGO  SEMINARIUM  DUCHOWNEGO  W PELPLINIE

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie    się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

SZKOLENIE   DLA   FOTOGRAFÓW  I  OPERATORÓW
SPRZĘTU   AUDIOWIZUALNEGO  W   DIECEZJI   PELPLIŃSKIEJ

Kuria Diecezjalna Pelplińska informuje, że w sobotę, 15 czerwca 2019 r., w godz. 10.00-15.00, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie (plac Mariacki 7), odbędzie się Szkolenie dla Fotografów i Operatorów Sprzętu Audiowizualnego.

Zgłoszenia przyjmowane będą w recepcji (główne wejście do Seminarium), w dniu rozpoczęcia zajęć. Zgłoszeniem jest pismo, podpisane przez własnego księdza proboszcza (zamieszczone poniżej), które każdy kandydat winien przywieźć ze sobą. Słuchaczami mogą być jedynie osoby aktywnie uczestniczące w życiu Kościoła i parafii, szanujące świętość miejsca i czynności liturgicznych.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, identyfikator potwierdzający          jednocześnie uczestnictwo w szkoleniu, posiłek, serwis kawowy. Każdy uczestnik      szkolenia składa ofiarę w wysokości 250 zł. Formularz zgłoszenie w biurze parafialny