XXIII Niedziela zwykła 8. 09. 2019 r.

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.
  2. W środę organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium w Piasecznie na diecezjalny dzień chorych. Wyjazd z parkingu przed kościołem NMP MK godz. 9.15. Koszt 20zł. informacje u ks. Kamila Sobiech
  3. W sobotę organizujemy wyjazd na ogólnopolskie spotkanie ewangelizacyjne – “Polska pod Krzyżem”, które odbędzie się na lotnisku Aeroklubu w Kruszynie pod Włocławkiem. Koszt 80zł. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej, na stronie www.polskapodkrzyzem.pl  i u ks. Kamila Sobiecha tel. 505 258 749
  4. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  5. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.
  6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.17.45.
  7. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w piątek o godz. 18.30.
  8. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 9.00.
  9. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.
  10. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  11. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII i starszych zapraszamy w piątek na nabożeństwo Fatimskie, po nabożeństwie spotkanie dla obu grup w kościele
  12. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.
  13. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.
  14. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy odpust Matki Bożej Pocieszenia. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie odpustu: Służbie Liturgicznej, Chórowi „Nieboskłonni”, Osobom które przygotowywały liturgię, służbom technicznym za przygotowanie placu i posprzątanie, za przygotowanie nagłośnienia, Dziękuję za piękną dekorację ołtarza i za przygotowanie placu, przystrzyżenie trawy. Dziękuję za przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów w Świetlicy Wiejskiej, za ciasto i zupę. Strażakom z OSP za dbanie o nasze bezpieczeństwo. Wszystkim Parafianom za pomoc i okazaną życzliwość.
  15. Sołtys oraz Rada Sołecka wsi Lubiszewo zapraszają do świetlicy wiejskiej w Lubiszewie na: Zebranie wiejskie w dniu 11 września o godzinie 18.00 oraz na Rodzinny Dzień sportu w dniu 14 września od godziny 15.30. Szczegóły na plakatach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.

14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.