XXVI Niedziela zwykła 29. 09. 2019 r.

1. Dzisiaj  rozpoczyna się dekanalny kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez pięć kolejnych niedziel o godz. 16:00 w kościele pw. św. Józefa w Tczewie (przy ul. Gdańskiej 6).
  2. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.
  3. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz. 17.30, w sobotę o 8.30 oraz w niedziele o godz. 11.45 z dziećmi szczególnie przygotowującymi się do I komunii św.
  4. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. W czwartek o 17.30 Adoracja w intencji powołań, spowiedź św. w piątek w godz. od 17.00 i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę o 8.30 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi.
  6. W sobotę od godz. 10.00 z kapłańską posługą odwiedzimy chorych.
  7. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę po Mszach Świętych odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  8. W najbliższą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka na pokrycie kosztów poniesionych na wykonanie nowego otoczenie kapliczki Matki Bożej przy wjeździe do Lubiszewa.
  9. 4 października 2019 roku odbędzie się pierwsza zbiórka nowej drużyny harcerskiej dla dzieci z klas 4-6.Zbiórki będą odbywały się w każdy piątek w godzinach 16:30-18:30 w Katolickim Centrum Edukacji w Rokitkach.
  10. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Pielgrzyma).
  11. W sobotę, 5 października o godzinie 10.00 w katedrze w Pelplinie rozpocznie się Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych. w programie: Konferencja ks. bp. Arkadiusza Okroja, Msza św. i Modlitwa Różańcowa
  12. Rodziców dzieci przygotowujących do pierwszej komunii św. zapraszam na spotkanie w niedzielę 6 października o godzinie 11.30. W tym dniu poświęcimy również różańce.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.