XXVII Niedziela zwykła 6. 10. 2019

1. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
  2. Nabożeństwa różańcowe odbywają.się w dni powszednie o godz. 17.30, w sobotę o 8.30 oraz w niedziele o godz. 11.45 z dziećmi szczególnie przygotowującymi się do I komunii św.
  3. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.
  4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.17.30 w łączności z różańcem..
  5. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  6. Zapraszamy na wspólny pogrzeb dzieci  zmarłych przed urodzeniem, których rodzice sami nie dokonali pochówku. Msza św. będzie sprawowana w poniedziałek 7 października  października o 16.00 w kościele dolnym Matki Kościoła w Tczewie, po niej pochówek w grobowcu na Cmentarzu Komunalnym.
  7. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.
  8. Dzisiaj po Mszach św. odbędzie się zbiórka na pokrycie kosztów poniesionych na wykonanie nowego otoczenie kapliczki Matki Bożej przy wjeździe do Lubiszewa.
  9. Dzisiaj o godzinie 11.30 poświęcenie różańców dla dzieci I komunijnych.
  10. W tym miesiącu rozpocznie się remont kościoła który obejmie: remont pokrycia dachu; remont więźby dachowej;-wymiana instalacji elektrycznej; remont okiennic na wieży, gzymsu drewnianego, tarczy i mechanizmu zegara; roboty konserwatorskie ponad dachem, Wartości prac 2 380 000 zł. netto
  11. Parafia organizuje pielgrzymkę do Wrocławia, Lubiąża i Trzebnicy. w dniach 15-17 listopada. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  12. Zapraszam kandydatów do bierzmowania z klas VIII w 11 października na 16.30 do plebanii. Natomiast z klas VII 18 października, na godzinę 16.30 również do plebanii.
  13. Różaniec Fatimski w niedzielę 13 października po Mszy św. o godzinie 9.30

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.