Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 24. 11. 2019 r.

1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.
  2. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne.
  3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.
  5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  6. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.
  7. Próby przed koncertem kolęd odbywają się Próby przed koncertem kolęd odbywają się w soboty o godzinie 9.00 w plebanii.
  8. „Powołanie nie jest ingerencją Boga w naszą wolność; nie jest to „więzienie” ani nałożony na nas ciężar. Wręcz przeciwnie, jest to inicjatywa pełna miłości, poprzez którą Bóg wychodzi nam na spotkanie i zaprasza do wejścia we wspaniały projekt, którego uczestnikami pragnie nas uczynić, ukazując nam perspektywę szerszego morza i niezwykle obfitego połowu” (Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 56. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, 32.01.2019). Rozeznanie powołania, własnej drogi życiowej – odkrywania pełnego nadziei i radości Bożego projektu – wymaga chwili ciszy i refleksji. Na taką „chwilę” zatrzymania zapraszamy do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie na Adwentowe Dni Skupienia dla Młodzieży Męskiej, które odbywać się będą od 29 listopada do 1 grudnia 2019. Udział jest bezpłatny. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: seminarium@diecezja-pelplin.pl.
  9. Trwa remont kościoła. Serdecznie dziękuję za wpłaty na konto, które otrzymała parafia na remont kościoła. Darowizny na remont można przekazywać indywidualnie wrzucając koperty na tacę z adnotacją na „remont kościoła” osobiście u księży oraz bezpośrednio na konto parafii. Numer konta jest podany na stronie internetowej, umieszczony na tablicy ogłoszeń oraz w biuletynie. Postaram się podsumować każdy miesiąc i poinformować Parafian o wysokości darowizn.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • ï30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.