II Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020

1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 15.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  2. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.
  3. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach.
  4. Zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz różaniec o godz. 17.30.
  5. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
  6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej do Medjugorie w dniach od 29 czerwca do 9 lipca 2020 r. Sa jeszcze wolne miejsca, serdecznie zapraszamy
  7. Parafia poszukuje osób chętnych do sprzątania kościoła. Praca odpłatna.
  8. Najbliższe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VIII odbędzie się w sobotę 14 marca o godzinie 10.00, od 10.45 będzie okazja do spowiedzi świętej. Sakramentu udzieli ks. bp. Arkadiusz 17 marca o godzinie 16.00.
  9. Sołtys Szpęgawy wraz z Rada Solecka zaprasza w  niedziele 8 marca na Koncert z okazji Dnia Kobiet na godz 16.00 do Świetlicy Wiejskiej.
  10. Róża różańcowa św. Jana Pawła II poszukuje nowych członków. Chętnych poproszę o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym.
  11. Komunikat Księdza Kapelana „Szpitali Tczewskich”. Ksiądz Kapelan informuje, że jest cały czas do dyspozycji chorych, ich rodzin i personelu w ramach posługi w Szpitalach Tczewskich. Numer kontaktowy to 797474604 .Ksiądz Kapelan jednocześnie przypomina, że sakrament namaszczenia chorych nie jest „ostatnim namaszczeniem”, lecz sakramentem uzdrowienia, który ma umocnić chorego w obliczu lęku i obaw. Szczególny dar Ducha Świętego i zjednoczenie z męką Chrystusa mają zapewnić obecność Boga przy chorym i bożą opiekę w cierpieniu (KKK 1520-1523). Ksiądz Kapelan zachęca zatem, aby w rodzinach i innych wspólnotach zmienić spojrzenie na ten sakrament uzdrowienia. Ksiądz Kapelan zachęca także, aby w ramach odwiedzin chorych w szpitalu, pójść pomodlić się do kaplicy szpitalnej w której znajduje się Najświętszy Sakrament. Zachęca również chętnych, aby zaangażować się w wolontariat w szpitalu. Potrzebujemy wolontariuszy, którzy będą nam pomagać w organizacji rozamitych spotkań i wspierać duchowo chorych.