III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020

1. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.
  2. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do decyzji organów państwowych ograniczających do pięćdziesięciu liczbę uczestników zgromadzeń, niniejszym informuję, że w kościele podczas Mszy Świętych i nabożeństw może przebywać nie więcej niż 50 osób. Z godnie z decyzją ks. Biskupa po osiagnięciu tej liczby drzwi kościoła zostaną zamknięte.
  3. Zachęcam do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Proszę o modlitwę w rodzinach i korzystanie z transmisji Mszy Świętych.
  4. Msze św. w naszej parafii według dotychczasowego porządku.
  5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzamy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub osobistym.
  6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej do Medjugorie w dniach od 29 czerwca do 9 lipca 2020 r. Sa jeszcze wolne miejsca, serdecznie zapraszamy
  7. Bierzmowanie planowane na 17 marca ze względu na zagrożenie epidemiczne zostaje odwołane.
  8. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.
  9. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritas, która pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni własnemu losowi.
  10. Proszę również w tym trudnym dla naszego społeczeństwa czasie o szczególną wrażliwość wobec siebie. Zwróćmy uwagę na sąsiadów, znajomych szczególnie samotnych i w podeszłym wieku, zaoferujmy pomoc. Mogą nie mieć śmiałości o nią poprosić a potrzebują pomocy. Jest to dla nas wszystkich czas próby odpowiedzialności za siebie wzajemnie.