_KMF8834

W związku z nowymi wytycznymi rządu od środy 25 marca 2020 we Mszach świętych może uczestniczyć 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję (nie więcej niż 5 osób). Pozostałym osobom niestety nie możemy zagwarantować możliwości uczestniczenia. Wszystkich zachęcamy do uczestniczenia we Mszach świętej i nabożeństwach za pośrednictwem telewizji lub internetu.

Msze św. sprawujemy zgodnie z dotychczasowym porządkiem. Intencje będą odprawiane zgodnie z planem

Przypominamy, że codziennie można skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania 30 minut przed każdą Mszą świętą.

Różaniec i nowenna zostają odwołane.

Prosimy także o roztropną obecność w naszej świątyni. Jeśli przyjdziesz na adorację czy do spowiedzi i zobaczysz, że w kościele jest już 5 osób – poczekaj na zewnątrz aż ktoś wyjdzie.

Prosimy o wyrozumiałość. Zachęcamy do modlitwy w intencji chorych, a także za służbę zdrowia i wszystkich zaangażowanych w działania, mające na celu oddalenie pandemii.

Posługę osobom chorym i w podeszłym wieku ograniczam do przypadków niebezpieczeństwa śmierci. Przypominam, że przepisy państwowe wykluczają kontakt z osobami przechodzącymi kwarantannę, w związku z tym kapłani nie powinni się do nich udawać, za wyjątkiem niebezpieczeństwa śmierci. Zalecenia te dotyczą także kapelanów szpitali.

w sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny – 603159564