Niedziela Zmartwychwstania – 12 kwietnia 2020

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych - często przeżywanych przy pomocy internetu i w naszych domach przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją, tak potrzebną nam w tych dniach. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Błogosławionych świąt! Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja.
  2. Dziękuję parafianom za wszelką życzliwość i pomoc w przygotowaniu i przeżyciu Triduum Paschalnego. Za kwiaty i ofiary złożone na dekorację kościoła w trakcie świąt. Różom Różańcowym i poszczególnym sołectwom. Dziękuję osobom sprzątającym i przygotowującym wystrój kościoła za wkład pracy. Dziękuję wszystkim za troskę o otoczenie kościoła. Za wsparcie dla parafii w tym trudnym okresie zagrożenia epidemicznego. Dziękuję za ofiary przekazywane na konto parafialne, one pozwalają regulować bieżące rachunki parafialne oraz pozwoliły przygotować kościół na święta i zakupić potrzebny sprzęt do transmisji z naszego kościoła Liturgii Triduum Paschalnego a w najbliższym czasie również Mszy św. niedzielnych i świątecznych. Dzisiaj o 10.30 i 12.00, jutro o godzinie 9.30, oraz w środę różańca, nowenny i Mszy św. o godzinie 17.30.
  3. Msze święte w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30 i 15.00 oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku niedzielnego.
  4. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy  w naszych domach.
  5. W związku z wytycznymi rządu od środy 25 marca do 26 kwietnia 2020 r. w Mszach świętych może uczestniczyć 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję (nie więcej niż 5 osób). Wszystkich zachęcamy do uczestniczenia w Mszach świętych i nabożeństwach za pośrednictwem telewizji lub internetu. Msze św. sprawujemy zgodnie z dotychczasowym porządkiem. Intencje są odprawiane zgodnie z planem.
  6. Gdyby ktoś pragnął przyjąć Komunię św., to będzie możliwe w trakcie Adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie się odbywała codziennie od wtorku do piątku w godzinach od 17.00 do 17.45. Proszę o zachowanie dyscypliny związanej z obecnością nie więcej niż 5 osób jednocześnie w kościele. Komunii będę udzielał co 15 minut. Dziękczynienie po Komunii Świętej proszę odmówić w domu.
  7. Zachęcam do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Proszę o modlitwę w rodzinach i korzystanie z transmisji Mszy Świętych.
  8. Przychylając się do próśb parafian, którzy ofiarę (kolektę niedzielną) chcą przekazać na konto parafii, podaję nr konta: Bank Spółdzielczy w Tczewie 22 8345 0006 2002 9736 9404 0001