V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020

1. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00. Rozpoczniemy Różańcem fatimskim o godzinie 17.00.
  2. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.
  3. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
  4. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je po Mszach św. wieczornych. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  5. Proszę o zachowanie dyscypliny związanej z obecnością nie więcej niż 25 osób jednocześnie w kościele i zasłonięciu ust i nosa maseczką.
  6. Spowiedzi św. słuchamy przed każdą Mszą św. Kapłan oczekuje w zakrystii. Staramy się słuchać spowiedzi w warunkach spełniających wymagania epidemiczne.
  7. Zapraszamy na transmisje z naszej parafii za pośrednictwem youtube (kanał parafia Lubiszewo) w środę o 17.00 różaniec fatimski, nowenna i Msza św. oraz w niedzielę o 9.30.
  8. Wraz z Papieżem zachęcamy do odmawiania Różańca Świętego, szczególnie w środowisku rodzinnym. Zgodnie z polskim zwyczajem zachęcamy do pielęgnowania nabożeństw majowych. Módlmy się za wstawiennictwem Maryi, Królowej Polski o opiekę nad nami i pomoc w pokonaniu pandemii. Czyńmy to z głęboką wiarą i nadzieją, że nasza Matka i Królowa, która wyprowadziła nas z wielu narodowych nieszczęść i tym razem okaże się nam Nieustającą Pomocą i Wspomożycielką.
  9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej w Pelplinie zaprasza młodych mężczyzn do odważnego pojęcia drogi powołania kapłańskiego. Informacja o warunkach naboru na rok akademicki 2020/2021 umieszczona jest na tablicy ogłoszeń. Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty.