XII Niedziela zwykła – 21 czerwca 2020

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.
  2. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 17.30. Po  nabożeństwie sprawujemy Eucharystię.
  3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  4. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.
  5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza św. w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego w piątek 26 czerwca 2020 r.  o godzinie 18.00.
  6. Przypominamy o zasłanianiu w kościele ust i nosa maseczkami i zachowaniu wytycznych dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego w związku z epidemią koronawirusa.
  7. Ministranci i Grupa Liturgiczna w dniach od 6 do 10 lipca wyjeżdżają na pielgrzymkę na Podlasie. Noclegi w Domu Pielgrzyma w Pratulinie. Odwiedzimy: Kodeń, Prawosławne klasztory w Supraślu i na Górze Grabarce. Stadninę koni w Janowie Podlaskim, Białowieski Park  Narodowy, słyniemy Bugiem. Jest jeszcze około 20 wolnych miejsc, jeżeli są zainteresowane osoby wyjazdem proszę o kontakt.