XIII Niedziela zwykła – 28 czerwca 2020

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
  3. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 17.30. Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.30 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 8.30.
  5. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 17.00. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Spowiedzi słuchamy w zakrystii.
  6. Chorych odwiedzimy według następującego porządku. W piątek od 9.00 mieszkających w Lubiszewie, Rukosinie i Stanisławiu. W sobotę od 10.00 mieszkających w Szpęgawie, Rokitkach i Śliwinach.
  7. Przypominamy o zasłanianiu w kościele ust i nosa maseczkami i zachowaniu wytycznych dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego w związku z epidemią koronawirusa.
  8. Dziękuję za wykonanie prac porządkowych na Placu św. Jana Pawła II - Rodzinom Bubka i Bronk.
  9. Sołtys Lubiszewa zaprasza na zebranie Wiejskie Sołectwa Lubiszewo Tczewskie w dniu 2 lipca 2020 r. o godzinie 18:30 w świetlicy wiejskiej.
  10. 10. Zakończył się pierwszy etap remontu kościoła - remont dachu, wierzy i ścian ponad dachem. Kolejne etapy będą dotyczyły remontu okien, osuszenia ścian, malowania kościoła, remontu ołtarza św. Antoniego. Te zadania dotyczą zapewne najbliższych kilku lat. Za ten etap prac musimy zapłacić około 1.500.000 zł. Z tego po stronie parafii jest kwota 600.000. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękuję i zbieramy dalej.
W tym tygodniu patronują nam:
  • •29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.
  • •3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.