,

XVIII Niedziela zwykła – 2 sierpień 2020

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
  2. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  3. W środę podczas nowenny o godz. 17.30 zanosimy nasze prośby do Najświętszej Maryi Panny.
  4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja w tej intencji od 17.30. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 17.00.
  6. Zapraszam na spotkanie Rady Duszpasterskiej w niedzielą  9 sierpnia na godzinę 17.00 do plebanii.
  7. Dziękuje za uporządkowanie i wykoszenie traw na placach kościelnych Państwu Annie i Tadeuszowi Bubka, Danucie i Grzegorzowi Sustowskim oraz Ewie i Andrzejowi Bronk.
  8. w dniach od 30 sierpnia do 6 września w naszej parafii odbędą się Misje święte, które przeprowadzą ojcowie Karmelici. Proszę o modlitwę w intencji Misji parafialnych, aby przyniosły dobre owoce.
  9. W tym tygodniu zmarła Małgorzata Wenzel. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
W tym tygodniu patronuje nam:
  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.