XXI Niedziela zwykła – 23 sierpień 2020

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej. Od soboty rozpoczynamy misje parafialne. Zapraszam na rozpoczęcie o godzinie 18.00. Codziennie adoracja o godzinie 20.00. w trakcie adoracji możliwość spowiedzi św. o 21 Apel Jasnogórski.
  2. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Polecajmy  ich Bożemu Miłosierdziu.
  3. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  4. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele ponowimy również podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  5. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.
  6. W trakcie ostatnich zbiórek zebraliśmy na: pojazdy dla misjonarzy 1999 zł, dla ofiar W Bejrucie - 1222 zł. Za wielkie serca serdeczne Bóg zapłać.
  7. Przyjęcie do pierwszej Komunii św. w tym roku, w związku z epidemią, odbywają się w małych około pięcioosobowych grupach w dniach od 29 sierpnia do 13 września.
  8. 6 września o godzinie 12.00 w trakcie Mszy św.  odpustowej ku czci Matki Bożej Pocieszenia będziemy również dziękować za plony. Uroczystościom w tym roku będzie przewodniczył ks. biskup Ryszard Kasyna.
  9. Pamiętajmy o konieczności zachowania środków bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa. Przypominam o konieczności noszenia maseczek w kościele.
  10. 10.W dniach od 30 sierpnia do 6 września w naszej parafii odbędą się Misje święte, które przeprowadzą ojcowie Karmelici. Proszę o modlitwę w intencji Misji parafialnych, aby przyniosły dobre owoce.
W tym tygodniu patronują nam:
  • 24 VIII – św. Bartłomiej Apostoł (†około 70), powołany przez Pana Jezusa do grona Dwunastu.
  • 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.