XXII Niedziela zwykła – 30 sierpień 2020

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek o godzinie 16.00.
  2. W sobotę rozpoczęliśmy Misje Parafialne, które będą trwały przez cały tydzień. Ojcowie Karmelici będą w tym tygodniu naszymi przewodnikami duchowymi. Zapraszam do uczestniczenia w spotkaniach rekolekcyjnych oraz do odwagi skorzystanie z indywidualnego spotkania z rekolekcjonistami, jeżeli ktoś odczuwa taką potrzebę
  3. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy. Spowiedzi w tym tygodniu z racji Misji parafialnych słuchamy codziennie od 20.00 do 21.00, przed każdą Mszą św. oraz w piątek od godziny 17.00 – szczególnie zapraszamy dzieci.
  5. W czwartek będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie. Zapraszam też do licznego udziału w pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a także do udziału w Mszy Świętej, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej.  Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz. 9.00. Niech to będzie okazja do oddania codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej niebieskiej Matce.
  6. Przyjęcie do pierwszej Komunii św. w tym roku, w związku z epidemią, odbywają się w małych około pięcioosobowych grupach w dniach od 29 sierpnia do 13 września.
  7. Chorych Ojcowie rekolekcjoniści będą odwiedzać w piątek od godziny 9.00 w Lubiszewie, Rukosinie i Stanisławiu, w sobotę od godziny 10.00 w Szpęgawie, Rokitkach i Śliwinach. Chorych można zgłaszać w zakrystii i biurze parafialnym. Chorzy, których odwiedzamy systematycznie w pierwsze piątki i soboty odwiedzimy bez dodatkowego zgłoszenia.
  8. 6 września o godzinie 12.00 w trakcie Mszy św.  odpustowej ku czci Matki Bożej Pocieszenia będziemy również dziękować za plony. Uroczystościom w tym roku będzie przewodniczył ks. biskup Ryszard Kasyna.
  9. Pamiętajmy o konieczności zachowania środków bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa. Przypominam o konieczności noszenia maseczek w kościele.
  10. 10.W dniach od 30 sierpnia do 5 września w naszej parafii odbywają się  się Misje Parafialne, które przeprowadzą ojcowie Karmelici. Proszę o modlitwę w intencji Misji parafialnych, aby przyniosły dobre owoce.

bez nazwy 18