XXVII Niedziela zwykła – 4 października 2020 2020

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. w sobotę o 8.30, niedzielę o 9.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.
  2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.
  3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tym bardziej zapraszam na wspólnotową modlitwę do naszego kościoła o godz. 17.30.
  4. Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.
  5. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.
  6. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
  7. Zapraszamy na wspólny pogrzeb dzieci  zmarłych przed urodzeniem, których rodzice z różnych powodów sami nie pochowali. Msza św w dolnym kościele parafii Matki Kościoła we wtorek 6 października o godz. 16.00. Po Mszy pochówek w grobowcu na Cmentarzu Komunalnym.
  8. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar na Stolicę Apostolską
  9. Spotkani rodziców dzieci mających przystąpić do I Komunii św. w sobotę 17 października o godzinie 10.00 w kościele
  10. 10.Decyzją ks. biskupa sakrament Bierzmowania będzie udzielany młodzieży po ukończeniu szkoły podstawowej, w związku z powyższym Młodzież z klas VIII będzie bierzmowana najwcześniej pod koniec przyszłego roku, terminy najbliższych spotkań podam w najbliższym czasie. Młodzież z klas VII rozpocznie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, w przyszłym roku - w klasie VIII.
  11. 11.Pamiętajmy o konieczności zachowania środków bezpieczeństwa związanych z epidemią. Przypominam o konieczności zasłaniania ust i nosa w kościele.