XXIX Niedziela zwykła – 18 października 2020 2020

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wsparliśmy jako parafia w trakcie zbiórki kwotą 1286,56 zł. Dziękuje za złożone ofiary.
  3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie szczególnie w tym czasie epidemii, która wymaga ogromnego wysiłku służb medycznych.
  4. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30, w sobotę o 8.30 i w niedziele o 9.00 gromadzimy się na nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę.
  5. W środę o godz. 17.30 gromadzimy się też w naszym kościele na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948, który dla potrzeb Polaków na wychodźstwie, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej.
  7. W związku z nowymi obostrzeniami dotyczącymi liczby wiernych przebywających jednocześnie  w kościele informujemy, że w naszym kościele może jednocześnie przebywać 55 osób.  Jeżeli zauważymy, że jest nas więcej, proszę pozostać na zewnątrz kościoła. W niedziele na Mszach św. o godzinie 9.30 i 12.00 będzie tam zainstalowane dodatkowe nagłośnienie.  Prosimy o zasłanianie ust i nosa w kościele
  8. Miesiąc październik przygotowuje nas do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Z racji Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych podejmujemy modlitwę w ich intencji, odmawiając tzw. zdrowaśki jednorazowe oraz zdrowaśki roczne. Zdrowaśki jednorazowe odmawiamy podczas oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, natomiast zdrowaśki roczne odmawiać będziemy w każdą I sobotę miesiąca po wieczornej Mszy św. W kościele zostaną wyłożone 2 rodzaje kartek:  jedna na zdrowaśki jednorazowe i druga na roczne. Wypełnione kartki można składać w zakrystii i biurze parafialnym.
  9. W nawiązaniu do misji parafialnych w I soboty miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godziny 20.00. Rozpoczynamy od listopada.

W tym tygodniu patronują nam:

• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
  • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.