XXX Niedziela zwykła – 25 października 2020 2020

1. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
  2. W środę gromadzimy się też na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu  z racji epidemii obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Z racji obostrzeń sanitarnych nie będzie w tym dniu procesji na cmentarzu. Po każdej Mszy św. odmówimy modlitwy zaczerpnięte z obrzędów procesji. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku 7.30, 9.30, 12.00 i dodatkowa Msza św. o godzinie 16.00. Starajmy nie tak rozłożyć nasze  odwiedziny na cmentarzach, aby się  nie gromadzić zbyt licznie.
  4. W związku z nowymi obostrzeniam informujemy, że w naszym kościele może jednocześnie przebywać 55 osób.  Jeżeli zauważymy, że jest nas więcej, proszę pozostać na zewnątrz kościoła. W niedzielę na Mszach św. o godzinie 9.30 i 12.00 oraz we Wszystkich  Świętych będzie zainstalowane dodatkowe nagłośnienie na zewnątrz. Prosimy o zasłanianie ust i nosa w kościele. Uczestnicząc w nabożeństwach na zewnątrz kościoła przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego 1,5 mera oraz o zasłanianiu ust i nosa.
  5. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele w tym dniu Msze Święte w następujących godzinach 9.00; 16.30 i 18.00.
  6. Przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Stolica Apostolska w tym roku z racji pandemii wydłużyła możliwość uzyskania odpustu na cały listopad. Treść dekretu penitencjarii Apostolskiej w naszym biuletynie oraz na stronie internetowej.
  7. W obliczu wzrostu liczby nowych zachorowań w związku z pandemią koronawirusa kontynuujemy śpiew Suplikacji z prośbą o ustanie epidemii.
  8. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.30, w soboty o 8.30, w niedzielę o 9.00 na wspólnej modlitwie.
  9. Miesiąc październik przygotowuje nas do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Z racji Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych podejmujemy modlitwę w ich intencji, odmawiając tzw. zdrowaśki jednorazowe oraz zdrowaśki roczne. Zdrowaśki jednorazowe odmawiamy podczas oktawy uroczystości Wszystkich Świętych przed Mszami św., natomiast zdrowaśki roczne odmawiać będziemy w każdą I sobotę miesiąca po wieczornej Mszy św. W kościele zostaną wyłożone 2 rodzaje kartek:  jedna na zdrowaśki jednorazowe i druga na roczne. Kartki można składać w zakrystii i biurze parafialnym.