KOLĘDA W ROKU PANDEMII 2021 – zmiana terminu w Szpęgawie

koleda2014

W związku z epidemią, w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, związanych ze świętami Bożego Narodzenia, zwanych Kolędą.

Kierując się troską o zdrowie wiernych nie będziemy odwiedzać was w waszych domach. Jeżeli nowi mieszkańcy naszej parafii będą chceli poświęcić mieszkanie prosimy o kontakt w celu umówienia wizyty duszpasterskiej. Będą się one mogły odbyć przy zachowaniu reżimu sanitarnego po 17 stycznia 2020. Stosując się do zaleceń Biskupa pragniemy was zaprosić na spotkania kolędowe w waszych miejscowościach, które wstępnie z sołtysami i radnymi parafialnymi ustaliliśmy. Będą one odbywały w soboty lub niedziele, aby ułatwić dotarcie na spotkanie osobom pracującym.

Zachowując należne środki ostrożności, wpatrując się w betlejemski żłobek, będziemy śpiewać kolędy i modlić się o Boże błogosławieństwo dla waszych rodzin.

W tygodniu po spotkaniu w kościele parafialnym zostaną odprawione w intencji mieszkańców  poszczególnych miejscowości Msze święte.

Składane ofiary będą w całości przeznaczone na spłatę pozostałej kwoty za renowację elewacji kościoła  oraz wykonanie systemu sygnalizacji przeciw pożarnej. Będzie też puszka na datki dla ministrantów.

Spotkania kolędowe będą miały charakter religijny.

Podajemy wstępny harmonogram spotkań i Mszy świętych kolędowych

plik do pobrania: Kolędy 2021

ks. Krzysztof Niemczyk