VI NIEDZIELA 14 lutego 2021

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. w poniedziałek i wtorek od godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa wynagradzającego za grzechy karnawału.
  3. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.
  4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas  zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00, 16.30 i 18.00. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne, które można odbyć również wirtualnie. W mediach możemy znaleść wile ciekawych materiałów. Przy wyjściu z kościoła może nabyć również materiały książkowe.
  5. W pierwszy piątek rozpoczętego Wielkiego Postu modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem. Nabożeństwo przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00. następnie Droga Krzyżowa.
  6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 gorzkie żale.
  7. Osoby planujące zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na "Spotkania dla narzeczonych". Odbędą się one w pięć kolejnych dni, rozpoczynając od 1 marca, codziennie od godziny 18.00. Spotkania kończą się wystawieniem zaświadczenia, tzw. Kursu przedmałżeńskiego. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl.
  8. Zapraszamy na Mszę świętą dla rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka. Będzie ona sprawowana w sobotę 20 lutego  o godz. 15.00 w kościele dolnym parafii Matki Kościoła.
  9. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek na rzecz spalonego kościoła w Kasparusie. w wysokości 1731 zł.
  10. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na remont WSD w Pelplinie.
  11. Dziękuję za złożone ofiaruy kolędowe na remont kościoła. W trakcie spotkań kolędowych zebraliśmy 28960 zł. oraz 6400 złotych celowo na remont kościoła.
  12. apraszam dzieci  rodziców klas III na spotkanie przygotowawcze do sakramentu eucharystii w najbliższą sobotę: III A na 10.30, III B na 11.30.