I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU lutego 2021

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godzinie 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  3. Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne rozpoczną się od 21 marca - V Niedzieli Wielkiego Postu.
  4. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca do zaangażowania się w akcję„Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku jałmużna wielkopostna wesprze Fundację Małych Stópek.  Dzieci są zaproszone do udziału w konkursie „Logo ze skarbonki”. Oddając w kościele lub szkole zebrane pieniądze należy dostarczyć księdzu proboszczowi lub katechecie wyciętą jedną ściankę skarbonki z umieszczonym na odwrocie: imieniem, nazwiskiem i parafią. Skarbonki można zabrać wychodząc z kościoła.
  5. Osoby planujące zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na "Spotkania dla narzeczonych". Odbędą się one w pięć kolejnych dni, rozpoczynając od 1 marca, codziennie od godziny 18.00. Spotkania kończą się wystawieniem zaświadczenia, tzw. Kursu przedmałżeńskiego. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl.
  6. Zapraszamy dzieci na dodatkową drogę krzyżową w sobotę o godzinie 10.30. Szczególnie zapraszam dzieci przygotowujące się do I komunii św. z naszej parafii. Po nabożeństwie odbędzie się poświęcenie książeczek, świec i różańców (dzieci ze szkół w Lubiszewie i Dąbrówce)