NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Drodzy parafianie i goście! Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.
  2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Pani Teresie, panu organiście, oraz tym, którzy wsparli przygotowanie ołtarza adoracji, grobu Pańskiego, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami. Służbie liturgicznej ołtarza, szafarzom, lektorkom i psałterzystkom. W tym roku dodatkowej pracy wymagało przygotowanie ołtarza na Placu Maryjnym - dziękuję za prace wykonane prze Państwa Bubków wraz z współpracownikami, dziękuję mieszkańcom Rukosina, Różom Różańcowym i wyszkim, którzy przekazali środki na kwiaty i wykonanie dekoracji.  Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.
  3. Msze św w I i II święto zgodnie z porządkiem niedzielnym: 7.30, 9.30 - transmisja na YOUTUBE, 12.00 Msza na Placu Maryjnym.
  4. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.
  5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Halina Kiedrowska i Stanisław Trojański.  Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  6. Chorych odwiedzimy w sobotę od godziny 10.00