III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
  2. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech
  3. Serdecznie zapraszamy wszystkich maturzystów 3 maja (poniedziałek), w Uroczystość NMP Królowej Polski na specjalną Mszę św. o godz. 19.00 w kościele NMP Matki Kościoła w Tczewie. Będziemy wspólnie modlić się o dary Ducha Świętego na czas egzaminów, oraz o dobry wybór dalszej życiowej drogi. Przed Mszą świętą będzie okazja do spowiedzi.
  4. Na cele charytatywne w ubiegłym tygodniu zebraliśmy 781,50 zł. Bardzo dziękuję za złożone ofiary.