V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Serdecznie zapraszamy wszystkich maturzystów 3 maja (poniedziałek), w Uroczystość NMP Królowej Polski na specjalną Mszę św. o godz. 19.00 w kościele NMP Matki Kościoła w Tczewie. Będziemy wspólnie modlić się o dary Ducha Świętego na czas egzaminów, oraz o dobry wybór dalszej życiowej drogi. Przed Mszą świętą będzie okazja do spowiedzi.
  2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia (od poniedziałku do piątku) zapraszamy na nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej a w sobotę po Mszy o godzinie 9.00. W tym tygodniu wyjątkowo Majowe w czwartek i piątek na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Tego dnia Msze w kościele zgodnie z porządkiem niedzielnym.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godziny 17.0).
  6. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Tego dnia modlić się będziemy zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.
  7. Obecny czas pandemii stawia nam nowe wyzwania duchowe. Jednym z nich jest pomoc osobom, które straciły bliskich z powodu wirusa Covid-19. Dlatego też w ramach posługi w szpitalach tczewskich ksiądz kapelan stworzył grupę wsparcia dla osób, które straciły bliskich z powodu wirusa. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy duchowej lub wsparcia psychologicznego, to zawsze jesteśmy do dyspozycji pod numerem telefonu księdza kapelana. Ten numer jest ogólnodostępny na naszej stronie internetowej (nr tel.: 797474604)

W tym tygodniu patronują nam

• 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;
  • 4 maja – św. Florian, żołnierz, męczennik, patron strażaków;
  • 6 maja – święci apostołowie Filip  i Jakub;
  • 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski.