XII Niedziela Zwykła

  1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w soboty po Mszy św. o godzinie 9.00. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.
  2. W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10. Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”. 
  3. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
  4. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
  5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.
  6. "Serdecznie zapraszamy, w dniach od 30 lipca do 13 sierpnia, do udziału w 30 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Tczewską. Wszystkich zainteresowanych pielgrzymką zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, 21 czerwca o godz. 19.00 w kościele dolnym, parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie.”
  7. Od przyszłego tygodnia rozpoczną się prace remontowe okien w naszym kościele, które potrwają do jesieni. Do oczyszczenia został również oddany żyrandol z kościoła. Trwają prace przy adaptacji organistówki na pomieszczenia parafialne. Osoby, które chciały by wesprzeć finansowo prowadzone prace, można to uczynić z zakrystii, biurze parafialnym, przekazać na konto parafii. Za wszelka pomoc serdecznie dziękuję. 
  8. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii młodzieżowy zespół M3PM z Tczewa. Zespół będzie posługiwał muzycznie podczas Mszy świętych, po których będzie można zakupić ich debiutancką płytę w cenie 15 zł.