XV Niedziela Zwykła 11 lipca 2021

  1. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.
  2. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.
  3. We wtorek 13 lipca Różaniec Fatimski odmówimy wspólnie na Placu Maryjnym o godzinie 17.15 foczym procesyjnie przejdziemy na Mszę św. do kościoła. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy. 
  4. W lipcu i w sierpniu biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 18.00. 
  5. Serdecznie zapraszamy, w dniach od 30 lipca do 13 sierpnia, do udziału w 30 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Tczewską - szczegóły w biuletynie. 
  6. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w trakcie zgromadzeń wewnątrz kościoła. 

W tym tygodniu patronują nam:

  • w poniedziałek 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;
  • we wtorek 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030) i Benedykt (†ok. 1033), wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;
  • w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;
  • w piątek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.