XVIII Niedziela Zwykła

1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.
  2. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy na samochody dla misjonarzy 1767 zł. oraz 2140,56 zł. dla ofiar powodzi i nawałnic. Za złożone ofiary serdecznie dziękuję.
  3. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w trakcie zgromadzeń wewnątrz kościoła.
  4. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  5. W środę 4 sierpnia wspominamy św. Jan Maria Vianney (1786-1859) gorliwego duszpasterza, patron proboszczów
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu  od 17.00. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.30 oraz w piątek od 17.30. w sobotę o godzinie 9.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  7. W tym miesiącu nie odwiedzamy chorych.
  8. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.
  9. Serdecznie dziękuję Sołectwu Stanisławie, Kołu Gospodyń ze Stanisławia i Lubiszewa, Kółku Rolniczemu, Panu sołtysowi Radosławowi Mazurkowi, Rodzinie Mazurków, Państwu Bubka, mieszkańcom Stanisławia za troskę i współfinansowanie naprawy kaplicy św. Marka oraz jej otoczenia. Państwu Wojnowskim z Leśnego Ustronia za noclegi dla pana pracującego przy kaplicy. Mozaika została zabezpieczona przed dalszą degradacją i wygląda pięknie. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
  10. 10.Zapraszam Radę parafialną na spotkanie w niedzielę 8 sierpnia na godzinę 19.00.