XIX Niedziela Zwykła

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.
  2. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą wigilijną w sobotę o godz. 18.00.
  3. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszej Ojczyźnie.
  4. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna wyłącznie po Mszy św. wieczornej.
  5. Zapraszam Radę parafialną na spotkanie w niedzielę 8 sierpnia na godzinę 19.00.
  6. w Pątek 13 sierpnia zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 17.15 przy ołtarzu polowym.
  7. Parafia organizuje w dniach 29 i 30 sierpnia wyjazd do Częstochowy, Łagiewnik z całodniowym pobytem w Energylandii (poniedziałek). Wyjazd adresowany jest do dzieci i młodzieży wraz z opiekunami. Koszt dla dzieci do 140 cm - 290 zł. dla dorosłych 340 zł. Ministranci i grupa liturgiczną otrzymają zniżkę.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;

– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;

– w środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;

– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.