WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.
  2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  3. Dziś przypada rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.
  4. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna wyłącznie po Mszy św. wieczornej.
  5. Parafia organizuje w dniach 29 i 30 sierpnia wyjazd do Częstochowy, Łagiewnik z całodniowym pobytem w Energylandii (poniedziałek). Wyjazd adresowany jest do dzieci i młodzieży wraz z opiekunami. Koszt dla dzieci do 140 cm - 290 zł. dla dorosłych 340 zł. Ministranci i grupa liturgiczną otrzymają zniżkę. Są jeszcze wolne miejsca

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;

– w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

– w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.