XXII Niedziela zwykła 29 sierpnia 2021 r.

1. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.
  2. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 16.00 Serdecznie zapraszamy.
  3. 1 września rozpoczynamy rekolekcje parafialne: Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o 18.00 w sobotę o 9.00i  18.00. Codziennie o godz. 17.30 Różaniec, 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które zakończone będzie o godz. 21°° krótką nauką Maryjną i Apelem Jasnogórskim, w czasie trwania adoracji Najświętszego Sakramentu możliwość skorzystania z sakramentu pokuty (spowiedzi). W sobotę wieczorne czuwanie poprowadzi grupa muzyczna. Przedpołudniem okazja do indywidualnych spotkań z rekolekcjonistami.
  4. Chorych rekolekcjoniści odwiedzą w piątek (Rukosin, Lubiszewo i Stanisławie) oraz w sobotę (Szpęgawę, Rokitki i Śliwiny) od godziny 10.00. Chorych proszę zgłaszać w biurze lub zakrystii.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, przeżyjemy je w łączności z rekolekcjami. Adoracje najświętszego Sakramentu w godzinach od 20.00 do 21.00. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30 - będzie to również spowiedź przed odpustowa.
  6. W przyszłą niedzielę odpust Matki Bożej Pocieszenia. Msza św. w intencji zmarłych proboszczów naszej parafii o godzinie 7.30, Msza św. o godzinie 9.30 jest odwołana ze względu na pielgrzymki. Suma odpustowa na Placu Maryjnym o godzinie 12.00. Proszę poczty sztandarowe o uczestniczenie w procesji z kościoła na plac Maryjny oraz w procesji powrotnej.
  7. Spotkanie organizacyjne służby liturgicznej przed odpustem odbędzie się w sobotę o godzinie 12.00. Zapraszam również osoby chcące pomóc w przygotowaniu placu w niedzielę rano i uprzątnięciu po południu. Proszę o pomoc  przy ustawianiu stołów, ławek, nagłośnienia itp. Każdą para rąk się przyda. Osoby pragnące się włączyć w przygotowanie proszę o kontakt osobisty lub telefoniczny.
  8. Trwają prace remontowe okien w naszym kościele. Okna po renowacji stopniowo powracają. Serdecznie dziękuję za wsparcie prac remontowych okien i polecam te inwestycje Waszej modlitwie i  ofiarności.
  9. Proszę o kontakt młodzież, która chciałaby pomóc w przeprowadzeniu w najbliższą niedzielę zbiórki ofiar dla mieszkańcówAfganistanu.