XXVI Niedziela zwykła 26 września 2021 r.

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.
  2. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.
  3. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie (od poniedziałku do piątku) o godz. 17.30, w soboty o 8.30, w niedzielę o godzinie 9.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy szczególnie dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  4. w przyszłą niedziele o godzinie 12.00 poświęcenie  różańców dla dzieci przygotowujących się do I komunii św.
  5. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 spowiedź św. Przypominamy, że w każdy piątek od 17 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  8. W I Sobotę odwiedzimy chorych od godziny 10.00
  9. Na prośbę samorządu informujemy, że Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Główny Urząd Statystyczny przypomina, że na mocy ustawy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Spisie. Kto jeszcze tego nie zrobił, powinien niezwłocznie  wypełnić obowiązek spisowy

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;

– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.