XXVII Niedziela zwykła 3 października 2021 r.

  1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.30 (poniedziałek-piątek), sobotę o 8.30, niedziele o 9.00. 
  2. 9 października br. w Pelplinie odbędzie się Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych, na który są zaproszeni wszyscy modlący się różańcem, a zwłaszcza członkowie róż różańcowych. Początek o godzinie 9.30. Msza święta celebrowana tego dnia  o godz. 11.30 będzie również podziękowaniem Panu Bogu za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Przedstawiciele każdej z grup parafialnych proszeni są o rejestrację w recepcji, która będzie się znajdowała przed wejściem do bazyliki katedralnej. 
  3. Otoczmy szczególną modlitwą dzieci pierwszokomunijne, którym na Mszy Świętej o godz. 12.00 poświęcimy  ich pierwsze różańce.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. 
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Wolontariuszy chcącym pomóc w przeprowadzeniu zbiórki zapraszam w piątek po Mszy św. wieczornej na spotkanie. 
  6. Bierzmowani: uczniowie szkół ponadpodstawowych i starsi - spotkanie w piątek o 17.00 w kościele; Uczniowie z klas VIII - rozpoczynający formację w sobotę o godzinie 11.30 również w kościele. 
  7. Przy wyjściu z kościoła można kupić kolejny numer pielgrzyma. 
  8. W zakrystii są do kupienia kalendarze na przyszły rok kalendarzowy. Małe po 5 zł, duże po 10 zł. 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;

– w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.