XXXII Niedziela zwykła 7 listopada 2021 r.

  1. Przez cały listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  2. W oktawie 15 minut przed każdą Mszą św. modlitwa za zmarłych - Wypominki. 
  3. Do 8 listopada w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki jednorazowe będą czytane w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, a roczne w każdą I sobotę miesiąca przed wieczorną Mszą św. 
  4. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Święte o godz.14.00 do Świetlicy w Rokitkach. Po Mszy Świętej przemarsz pod obelisk w Rokitach.
  5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Renata Gajak. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  6. 1 listopada po Mszach św. odbyła się zbiórka ofiar na pokrycie kosztów wymiany krzyża w Stanisławiu. Zebraliśmy 1533,50. Serdecznie dziękuje za ofiary. Zbiórka nadal trwa. 
  7. Dziękuję Andrzejowi Mikowi za wymianę żarówek w lampach na cmentarzu na energooszczędne.
  8. W Kościele powszechnym trwa czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Jako wspólnota w parafii także chcemy słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszam wszystkich parafian, szczególnie Radę Parafialną,  na spotkanie synodalne, które odbędzie się w niedzielę 14 listopada o godzinie 15.00 w kościele. Spotkanie rozpocznie się wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem. Po niej będzie wspólna rozmowa, podczas której każdy będzie mógł się wypowiedzieć i podzielić swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty.  
  9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy przygotowującej się II rok (I klasa szkoły ponadpodstawowej) w piątek 12 listopada o godzinie 16.30 w kościele. 

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

– w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

– w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

– w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.