II Niedziela Adwentu 5 grudnia 2021 r.

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
  2. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  3. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 8.00 i 18.00.
  4. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie (poniedziałek-piątek) o godz. 18.00, a w sobotę o godzinie 7.30. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.
  5. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także do nabycia pobłogosławione opłatki.
  6. Zmarłym w ostatnim czasie, szczególnie Krystynie Stencel, wypraszajmy łaskę nieba: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  7. Zatroskani o dobro duchowe parafian, biorąc pod uwagę niepewność związaną z pandemią, w tym roku (liturgicznym) z błogosławieństwem kolędowym udamy się tylko do tych rodzin, które wyrażą takie pragnienie. Na kolędę można się zapisywać na naszej stronie internetowej: www.sanktuarium-lubiszewo.pl w zakładce „KOLĘDA” . Można to zrobić za pomocą telefonu lub komputera. Zapisać się na kolędę można także w zakrystii, biurze parafialnym, lub telefonicznie do 26 grudnia.Dla osób, które czują obawy w związku z narażeniem na Covid odprawimy w styczniu dodatkowe Msze św. z błogosławieństwem kolędowym, które będziemy odprawiać w soboty o godzinie 16.00.
  8. Sołectwo Lubiszewo informuje, że w dniu 11 grudnia 2021 r. w godzinach od 10.00 do 17.00 Mikołaj wraz ze swoim orszakiem będzie się poruszał po sołectwie samochodem i odwiedzał dzieci w domach. Dla seniorów i mieszkańców też przewidziana jest niespodzianka. Szczegóły na plakatach.
  9. W najbliższą niedzielę, 12 grudnia, odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na paczki dla osób potrzebujących. Będzie również możliwość przekazania ofiar za pomocą terminala płatniczego.
  10. 10.Rekolekcje kerygmatyczne (GPS) dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w dniach 10 i 11 grudnia 2021 r. W Katolickim Centrum Edukacji w Rokitkach, czereśniowa 1. Początek piątek i 17.30, zakończenie w sobotę około 16.00. Szczegóły na stronie internetowej parafii.