III Niedziela Adwentu 12 grudnia 2021 r.

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.
  2. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
  3. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.
  4. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
  5. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie (poniedziałek-piątek) o godz. 18.00, a w sobotę o godzinie 7.30. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.
  6. Dzisiaj odbywa się zbiórka pieniężna do puszek na paczki dla osób potrzebujących. Jest również możliwość przekazania ofiar za pomocą terminala płatniczego w zakrystii.
  7. Spowiedź św. adwentowa odbędzie się w najbliższa niedzielę półgodziny przed każdą Mszą św.
  8. Dziękuję młodzieży biorącej udział w rekolekcjach dla kandydatów do bierzmowania za obecność i wzorowe zachowanie.
  9. 10.W ubiegłym tygodniu na kościoły wschodnie zebraliśmy 1306 zł. serdecznie dziękuję.
  10. 11.O dekorację kościoła na święta Bożego Narodzenia poproszę mieszkańców Szpęgawy. Pasterka będzie na Pałacu Maryjnym - o pomoc przy dekoracji poproszę mieszkańców Śliwin.
  11. 12.W ostatnim tygodniu odszedł do Pana Stanisław Dudek. Polecajmy zmarłych miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Zatroskani o dobro duchowe parafian, biorąc pod uwagę niepewność związaną z pandemią, w tym roku (liturgicznym) z błogosławieństwem kolędowym udamy się tylko do tych rodzin, które wyrażą takie pragnienie. Na kolędę można się zapisywać na naszej stronie internetowej: www.sanktuarium-lubiszewo.pl w zakładce „KOLĘDA” . Można to zrobić za pomocą telefonu lub komputera. Zapisać się na kolędę można także w zakrystii, biurze parafialnym, lub telefonicznie do 26 grudnia.Dla osób, które czują obawy w związku z narażeniem na Covid odprawimy w styczniu dodatkowe Msze św. z błogosławieństwem kolędowym w soboty o godzinie 16.00.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;

- wtorek, 14 grudnia - Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.