IV Niedziela Adwentu 19 grudnia 2021 r.

Kolęda:

Zatroskani o dobro duchowe parafian, biorąc pod uwagę niepewność związaną z pandemią, w tym roku (liturgicznym) z błogosławieństwem kolędowym udamy się tylko do tych rodzin, które wyrażą takie pragnienie.

Na kolędę można się zapisywać na naszej stronie internetowej w zakładce „KOLĘDA” . Można to zrobić za pomocą telefonu lub komputera. Zapisać się na kolędę można także w zakrystii, biurze parafialnym, lub telefonicznie - 603-159-564.

Dla osób, które czują obawy w związku z narażeniem na Covid odprawimy w styczniu dodatkowe Msze św. z błogosławieństwem kolędowym w soboty o godzinie 16.00.

ZAPISY NA KOLĘDĘ DO 26 GRUDNIA 2021 R.

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
  3. Do czwartku włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratnie o godz. 18.00, natomiast w piątek (24 grudnia) na godzinę 8.00
  4. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
  5. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom,  pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
  6. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o 22.00 w kościele.  Pasterka o godzinie 24.00 na Placu Maryjnym. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 9.30 i 12.00.
  7. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku.
  8. Spowiedź św.: dzisiaj pół godziny przed Mszami św. w dni powszednie 15 minut przed mszą św. W czwartek od godziny 17.00
  9. 10.Róże Różańcowe poszukują osób, które chały by się łączyć we wspólną modlitwę. Proszę o kontakt.
  10. Podczas zbiórki na paczki dla osób potrzebujących zebraliśmy 1929 zł. Bóg zapłać.
  11. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom parafian zainstalowaliśmy w parafii terminal płatniczy: w zakrystii oraz biurze parafialnym.
  12. Zmarłym, którzy w ostatnim tygodniu przeszli do domu Ojca, wypraszajmy dar życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.