Niedziela, 2 stycznia 2022 r.

  1. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. 
  2. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych. 
  3. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. godz. 8.00.  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 16.00 do 17.00.
  4. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. 
  5. Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy. Plan wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń, w Aktualnościach oraz na stronie internetowej naszej parafii. W tym roku w kolędzie można uczestniczyć na dwa sposoby: 1.  Z błogosławieństwem kolędowym udamy się tylko do tych rodzin, które wyrażą takie pragnienie. Na kolędę można się zapisywać na naszej stronie internetowej: www.sanktuarium-lubiszewo.pl w zakładce „KOLĘDA”. 2. Dla osób, które czują obawy w związku z narażeniem na Covid odprawimy w styczniu dodatkowe Msze św. z błogosławieństwem kolędowym w soboty o godzinie 16.00. (Plan kolęd na ostatniej stronie). zakładka http://sanktuarium-lubiszewo.pl/koleda/
  6. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczone są tak jak w poprzednich latach na finansowanie prac remontowych w kościele parafianym. W tym roku kończy się projekt remontu dachu, stropu, wieży kościoła i okien. Do spłaty zostało jeszcze ok. 440 tyś. zł. W tym roku powinien zostać wykonany System Sygnalizacji Przeciwpożarowej wymagany przez Straż Pożarną. Posiadamy wszelkie pozwolenia i uzgodnienia, ale brakuje środków na jego wykonani - koszt około 50 tyś. zł. Jest to w tej chwili najpilniejsze zadanie. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom z parafii i poza parafii, dzięki którym możemy realizować prace remontowe przy kościele oraz organistówce.
  7. Msze św. w styczniu w dni powszednie o godzinie 8.00.