II Niedziela Wielkiego Postu, 13 marca 2022 r.

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. 
 2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15 . O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego . 
 3. Dziś przypada 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.  
 4. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30.
 5. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Odpust w parafii św. Józefa w Tczewie.
 6. Zapraszamy na próby scholi parafialnej w każdy piątek o godzinie 19.00 do plebanii.
 7. Wśród nas mieszkają rodziny ukraińskie, które będą potrzebują wsparcia. Proszę o informacje, jakiej konkretnie pomocy potrzebują. Będziemy starali się taką pomoc zorganizować  jako wspólnota parafialna. 
 8. Z myślą o pomocy w zakwaterowaniu i utrzymaniu rodzin z Ukrainy, jako wspólnota parafialna, uruchomiliśmy na platformie ZRZUTKA.PL zbiórkę  jako długotrwałe wsparcie dla osób potrzebujących pomocy. Linki do zbiórki są umieszczone na stronie parafialnej i na Facebooku parafialnym. Dziękuję za złożone datki na platformie oraz do mnie bezpośrednio. 
 9. W trakcie zbiórek w poprzednią niedzielę na paliwo do busów, które przewożą uchodźców zebraliśmy 2798. Sfinansowaliśmy z tego przejazd do Torunia, Dorohuska oraz dopłaciliśmy do paliwa jednej z rodzin ukraińskich, która sprowadzała swoich bliskich. Wydaliśmy 1780 zł oraz 600 jako dofinansowanie zakupu kamery termowizyjnej do Kijowa. Serdeczne Bóg zapłać
 10. 10.W naszej wspólnocie witamy ks. Wincentego Pytlika, który poprowadzi nasze wielkopostne rekolekcje do 16 marca. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Ofiary zeprane w poniedziałek, wtorek i środę są przeznaczona dla księdza rekolekcjonisty. 
 11. 11.Parafiom z terenu Archidiecezji Lwowskiej przekazaliśmy 14 intencji wraz z ofiarami. Ofiarodawcom dziękuję.
 12. 12.Orędownictwo Świętego Józefa niech wspomaga naszą modlitwę za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do Pana: Roman Bartczak, Tadeusz Miler i Zygfryd Klobuch. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Z myślą o pomocy w zakwaterowaniu i utrzymaniu rodzin z Ukrainy, jako wspólnota parafialna, uruchomiliśmy na platformie ZRZUTKA.PL zbiórkę  jako długotrwałe wsparcie dla osób potrzebujących pomocy. Zgromadzone środki będą przeznaczona na zakwaterowanie, energię, ogrzewanie, zakup lekarstw przypisanych na receptach itp.  Linki do zbiórki są umieszczone na stronie parafialnej i na Facebooku parafialnym. Dziękuję za złożone datki na platformie oraz do mnie bezpośrednio. Link do zbiórki na pomoc Ukrainie: