V Niedziela Wielkiego Postu, 3 kwietnia 2022 r.

 1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
 2. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15, o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30.
 4. W środę, 6 kwietnia, Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.00. i modlitwę w intencji nowych powołań do służby w Kościele. 
 6. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 9.30. Zbiórka przed kościołem o godzinie 9.20. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. 
 7. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą.  W niedzielę 10 kwietnia od godziny 14.30 będziemy słuchali spowiedzi św. Będą 2 kapłani z innych parafii. 
 8. Zapraszamy na próby scholi parafialnej w każdy piątek o godzinie 19.00 do plebanii.
 9. W ramach ogólnopolskiej akcji Caritas „Paczka dla Ukrainy”  nasza parafia otrzymała 5 kartonów, które trzeba zapełnić określonymi  produktami spożywczymi i dostarczyć je do wtorku do Biura parafialnego. W środę zostaną przekazane do Caritas diecezjalnej. Jeżeli jakaś rodzina, czy wspólnota chciałaby się włączyć w akcję to katron można wraz listą odebrać w zakrystii. 
 10. 10.Ministrantów, grupę liturgiczną i osoby pragnące włączyć się w przygotowanie Triduum Paschalnego zapraszam w sobotę 9 kwietnia 2022 r. o godzinie 11.00 na spotkanie organizacyjne. 
 11. 11. Zamówiliśmy nowy konfesjonał do kościoła, zbudowany w taki sposób, aby zapewniał odpowiedni komfort w trakcie spowiedzi. Na zakup konfesjonału przeznaczone są kolekty z Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali oraz dary od młodzieży z bierzmowania i dzieci od I Komunii św. Jeśli ktoś zechciałby wesprzeć zakup konfesjonały indywidualnie będę bardzo wdzięczny. 
 12. 12.W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: Jadwiga Jasińską z Lubiszewa oraz Waldemar Chodorowicz ze Śliwin. Niech Bóg przyjmie ich do swojej chwały: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…