Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.

 1. Dzisiaj ostatnie  w tym roku nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15, o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. Droga Krzyżowa w środę o godz. 20.00 na Placu Maryjnym 
 3. W środę, 6 kwietnia, Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 4. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli. 
 5. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.
 6. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 22.00. 
 7. W tym roku, 14 kwietnia, w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Dziękując Bogu za dar wiary, módlmy się, abyśmy byli wierni chrześcijańskiemu powołaniu. 
 8. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 22.00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
 9. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 10. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 10.30, 11.30,13.30 i 14.30. 
 11. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 20.30. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. Pozostałe Msze Święte w niedzielę o godz. 9.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.30.
 12. Spotkanie służby liturgicznej (ministrantów, lektorów) i wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego w piątek oraz w sobotę o godzinie 11.45. 
 13. W niedzielę od godziny 14.30 będziemy słuchali spowiedzi św. Będą kapłani z innych parafii. 
 14. Dziękuję za przygotowane paczki dla Ukrainy. Zapakowane kartony zostały przekazane do Caritas Diecezjalnego. 
 15. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar dla potrzebujących z naszej parafii.
 16. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty: Renata Paczkowska z Lubiszewa. Niech Bóg przyjmie ją do swojej chwały: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…