Niedziela Zmartwychwstania

  1. W środę, zapraszamy na Różaniec i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  2. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.
  3. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską. Szczególnie dziękuję mieszkańcom Rukosina oraz indywidualnym ofiarodawcom za pieniądze złożone na dekorację kościoła, Paniom za posprzątanie kościoła i dekorację, dziękuję służbie liturgicznej, pani organistce, panom, którzy przygotowali ognisko, kapłanom za głoszone Słowo Boże  i wspólne sprawowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Wszystkim którzy zatroszczyć się również o to aby na stole w plebanii niczego nie zabrakło. W niedziele Msze św. o godzinie 9.30 i 12.00. 
  4. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! 
  5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
  6. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. 
  7. Trwamy na nowennie przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, nowenna przed mszami w dni powszednie, w Niedzielę Zmartwychwstania oraz w II święto przed Mszą o godzinie 9.30, czyli o 9.15
  8. W trosce o życie duchowe uchodźców z Ukrainy, dnia 24. 04. 2022r. o godzinie 12:15 w kościele p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Tczewie, odbędzie się nabożeństwo w obrządku wschodnim. Liturgia sprawowana będzie w języku ukraińskim, której przewodniczył będzie proboszcz greckokatolickiej parafii w Żelichowie Paweł Potoczny.