VI Niedziela Wielkanocna 22 maja 2022 r.

  1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu. 
  2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.  
  3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego. 
  4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego. 
  5. W piątek, 27 maja, czuwaniem w ramach diecezjalnej nowenny do Ducha Świętego w naszym Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie odbędzie się w godzinach od 20.00 do 21.00. 
  6. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie. 
  7. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego po Mszy Świętej o godz. 9.30. 
  8. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godzinie 9.00, w niedzielę o godz. 9.15. Serdecznie zapraszamy, aby modlitwą Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych. Majowe przy krzyżu w Szpęgawie od poniedziałku do piątku o 18.30
  9. W piątek zapraszam na próby scholi parafialnej o godzinie 19.00 w plebanii. 
  10. 10.W ostatnich dniach odszedł do Pana: Kazimierz Rybak. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie go do niebieskiego domu.