Wniebowstąpienie Pańskie 29 maja 2022 r.

1. Dziś, 29 maja 2022 r., o godz. 19:00 w Tczewie, w kościele p.w. NMP Matki Kościoła odbędzie się koncert „Pasja miłości”, przygotowany przez Zespół Nieboskłonni i towarzyszących muzyków. Wszystkich serdecznie zapraszam.
  2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
  4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy do modlitwy za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
  5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00, w soboty po Mszy o 9.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 17.00;
  • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00; spowiedź święta od godz. 17.00;
  • w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 8.00. Wieczorna adoracja w milczeniu od godziny 17.00 do 17.45. Następnie modlitwa za zmarłych  modlitwa za zmarłych.
  1. Chorych odwiedzimy w piątek od godziny 9.00
  2. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
  3. W Najbliższą niedzielę w naszej parafii odbędą się uroczystości I Komunii św. z tego powodu odwołana zostaje Msza św. o godzinie 12.00. Msze św. I komunijne odbędą się o godzinie 11.00 oraz 13.00.
  4. 10.W piątek zapraszam na próby scholi parafialnej o godzinie 19.00 w plebanii.
  5. 11.W ostatnich dniach odszedł do Pana: Dariusz Ofiara. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie go do niebieskiego domu.