Niedziela Trójcy Świętej

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. 
 2. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy. W związku z tym nie będzie różańca i godzinie 17.30. 
 3. W środę, 15 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Matce Zbawiciela będziemy przedstawiać nasze pokorne prośby, ufając, że Jej orędownictwo wyprosi nam Bożą pomoc. 
 4. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 7.30 w kościele oraz o godzinie 10.00 na Placu Maryjnym. Bezpośrednio po tej Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Ołtarze będą w dotychczasowych miejscach, a więc okolicach: ul. Działkowej 3, przy Świetlicy Wiejskiej, przy kaplicy Matki Bożej przy wjeździe do Lubiszewa oraz przed wejściem na cmentarz parafialny. Dziękuję za chęć pomocy w przygotowaniu ołtarzy Różom Różańcowym, mieszkańcom Szpęgawy, Lubiszewa oraz Stanisława. Wspólnymi siłami przygotujmy się do dobrego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. 
 5. Zapraszam dziewczynki chcące sypać kwiaty w trakcie procesji Bożego Ciała na próby we wtorek i środę  o godzinie 17.00. Kwiaty mogą również sypać dziewczynki, które przystąpiły tym roku do I Komunii św. 
 6. Dzieci I komunijne zapraszam do uczestniczenia w procesji Bożego Ciała w albach. Proszę aby zebrały się po komunii św. przy krzyżu procesyjnym na placu. Ministranci pomogą się dzieciom ustawić.
 7. Chłopców chcących służyć przy ołtarzu proszę o kontakt. Szczególnie zwracam się do chłopców, którzy w tym roku przyjęli I Komunię św. 
 8. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, w sobotę po Mszy o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.
 9. Dziękuję Panu Grzegorzowi Sustowskiemu za wykoszenie traw na działce parafialnej przy kościele. 
 10. Organizujemy wyjazd wakacyjny dla scholi parafialnej i ministrantów. Zainteresowanych proszę o kontakt.  
 11. W minionym tygodniu zasnął w Chrystusie Roman Masiak. Niech dobry Bóg udzieli mu przebaczenia wszystkich grzechów, aby mógł znaleźć przygotowane w niebie wieczne mieszkanie. 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

- środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau; 

- piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.